CZYSZCZENIE MATRYCY EKRANU LAPTOPA - Serwis Naprawa Laptopów, netbooków i Komputerów stacjonarnych Łódź TEL. ☎ 510-709-280 lub 795-818-156 z bezpłatnym dojazdem po uszkodzony sprzęt do klienta. Już dzisiaj zamów usługę i ciesz się sprawnym sprzętem.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Jak wyczyścić ekran laptopa?
Do ekranu laptopa każdego producenta jak Sony, Hp, Dell, Asus, Toshiba czy Samsung lubi przyklejać się kurz wiemy to już po pierwszym dniu korzystania z nowego laptopa. W czasie kilku letniej pracy laptopa drobny kurz się nawarstwia i włączy z wilgocią z powietrza tworząc zeschnięta maź. Przyznajmy również, że lubimy jeść i oglądać komedie lub filmiki YouTube. Co się dzieje gdy podczas jedzenia w końcu parskniemy śmiechem? Jedzenie ląduje na matrycy i szybko się zsycha. Po latach pracy staramy się nie patrzeć na laptopa gdy jest wyłączony bo widok nie jest najlepszy – ekran wygląda jakby był kąpany w błocie. Zatem włączamy laptopa i cudownie brud znika najwyżej podkręcamy kontrast.

Żeby pozbyć się brudu z ekranu laptopa na prawdę, należy zastosować się do niżej wymienionych wskazówek:
  1. Wyłącz laptopa i odłącz baterię.
  2. Weź pod uwagę, że matryca-ekran laptopa jest delikatny.
  3. Zwilż szmatkę mikrofibry płynem do mycia szyb samochodowych
  4. Zacznij czyścić ekran prawą ręką wykonując ruchy w lewo i prawo, a lewą ręką przytrzymaj klapę górną w okolicy kamerki
  5. Uważaj, żeby ciecz nie dostała się za ramkę ekranu – szmatka ma być wilgotna nie mokra!
  6. Czynność powtarzać do momentu gdy uznamy ekran za czysty
  7. Jeśli jest problem ze smugami użyjmy drugiej szmatki z mikrofibry i przetrzyjmy na sucho
  8. Po 20 min można włączyć laptopa.

Jeśli przesadziliśmy z płynem do szyb i ciecz dostała się za ramkę matrycy laptopa, należy odłożyć na 1 dzień do wyschnięcia. Jeśli przy włączeniu widać jakieś plamy lub przebarwienia - laptopa należy natychmiast odłączyć od zasilania i dostarczyć do serwisu na czyszczenie po zalaniu.
 
 
SKUP LAPTOPÓW
Pozycjonowanie
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego